Hakkımızda

Kar-El Demir Tel Hakkında

Kar-el Demir Tel. San. Ve Tic. Ltd. Şti. İlk üretimine 2001 yılında Aliağa İzmir Nemrut Körfez bölgesinde Tavlı Tel ile başlamıştır. Ürün gamını kısa sürede arttıran şirketimiz Tavlı Tel üretiminden sonra, başta sıcak daldırma Galvaniz Tel olmak üzere, Zırh Teli, PVC Kaplı Tel, Parlak Çekilmiş Tel, Çelik Hasır, Dikenli Tel, Punta Kaynaklı Rulo Tel Hasır (Galvanizli ve/veya PVC kaplı), Yağlı Balya Teli, Nervürlü-Düz-Galvanizli Çubuk, Lama gibi birçok ürün müşterilerine sunmaktadır.

Firmamız toplamda 70.000 m2 alanda üretimini sürdürmektedir. Yıllık 120.000 tonu aşan üretim kapasitesine sahip olan Kar-el Tel, son 10 yıldır Ege Bölgesi’nin en büyük 100 firması arasına girmektedir. Üretim ve satış politikasını ihracata yönelik olarak belirleyen firmamız, üretiminin ilk gününden bugüne kadar istikrarlı bir kalite ile ihracat kapasitesini arttırmaktadır. Üretiminin %70’ini 60’dan fazla ülkeye ihraç eden Kar-el Tel, küresel bir oyuncu olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Kar-el Tel’in kurumsal stratejisi teknolojiye yatırımı hedeflediğinden bu doğrultuda makine ve ekipmanlarını yenilemekte, üretim hızı ve kapasitesini her geçen yıl arttırmaktadır. 2022 yılında devreye aldığı yeni tesisinde ESTENET marka tescili ile Punta Kaynaklı Rulo Tel Hasır (Galvanizli ve/veya PVC kaplı) üretimine başlayan Kar-el Tel, bu üründe Türkiye’nin ilk ve tek üreticisi olmanın gururunu yaşamaktadır.

Ürünlerimizle ilgili detaylı
bilgi almak için